Domy z bali – same korzyści?

Większość z nas słysząc, że dany dom jest wykonany w całości z drewna jest z pewnością szeroko zaniepokojona faktem, iż może on po prostu spłonąć – tak, drewno jest materiałem łatwopalnym. W dodatku drewno uważane jest za surowiec kruchy i niezbyt solidny. To niektóre poglądy, które doprowadziły do upadku firm, które specjalizują się w stawianiu tego rodzajów domów. Nie było chętnych na kupno, więc trzeba było się przekwalifikować.

W rzeczywistości nie ma lepszego materiału, który towarzyszył domom od wieków, niż drewno. Warto nadmienić, że dom z bali należy budować z wysokiej jakości drewna, co z pewnością nie doprowadzi do żadnej tragedii, a konstrukcja będzie nam służyła przez wiele wiele lat. Kolejną istotną zaletą jest szybkość ich budowy, która w niektórych przypadkach wyniosła nawet tydzień czasu! – z reguły jest są to dwa miesiące.dom-z-bali

Istotnym plusem jest także oszczędność np. na ogrzewaniu. Drewno doskonale radzi sobie z utrzymaniem ciepła w środku. Teraz wiecie, czemu domy te powstają najczęściej w górach.

Reklamy

Napisz komentarz

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s